hello everyone

hello,
I am a new rider and new to this site just want to introduce my self
my name is Mateusz, i just got my suzuki and looking farward to years of pleasure from riding the bike

hello again and nice to meet you

Witam Mateuszu w rodzinie London Bikers :slight_smile:

-szymon

hehe no domyslilem sie ze polak :slight_smile: mozesz mi cos poradzic na temat mojej stluczki… bo naprawde nie mam pojecia co i jak i czy mam jakies szanse. ona twierdzi ze powinienem sie zatrzymac albo ja ominac z lewej ale nie widzialem zeby sygnalizowala a juz w ogole nie myslalem ze bedzie zawracac

Welcome to the forum mate.

Więc moim zdaniem jest to jej wina. Pogadaj z ubezpieczeniem, powiedz ze nie przyznajesz się do winy nawet częściowej, i ze maja walczyć. Kaos na tym forum jest studentem prawa i dobrze Ci doradzi.

supper dzieki,
wlasnie napisal mi pod postem
dzieki za informacje

Welcome to LB.

Czesc Mateusz :slight_smile:

Szymon now now stop showing off :wink: Nie wszyscy tutaj mowia po polsku :wink: :smiley:

Hey, I didn’t realise you did either :wink:

Hrm, did we meet at the ace one time, going off for a ride with Carmen where I vanished after one junction because my back was killing me? Or am I remembering someone else?

-simon

Am I still on LB? :Whistling:

Witaj DanielGT na Londynscy Bajkerzy!

Hi mateusz!

bardzo duzo polaku kdzie jestou czechi?`

haha can’t write polish but fun reading it ^^

you had an accident already!?

ps - any czechs on the forum?

peeeace

im new to the forum so i dont know anyone…

ye man i already had an accident, nothing major

i am fine and the bike is ok, only footrest is gone

if you read the post about the accident it looks that i am in favour so hopefully i want get big insurancne next year and win the case, fingers cross :slight_smile:

you know one person Mat :wink:

welcome to LB

hopefully you fix the bandit by the weekend so can get out :slight_smile:

cya at weekend

yes man.

Normal 0 false false false EN-GB X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:“Table Normal”; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:“Calibri”,“sans-serif”; mso-bidi-font-family:“Times New Roman”;} I feel embarrassed that i had an accident already.
however i think and everyone is saying that it is her fault. :slight_smile:

i got the part for it, but i need to wait for my insurance to come and see the bike before i fix it